Friday, October 22, 2021
HomeBreaking Newsଇ-ଶ୍ରମକାର୍ଡ ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଲୁଟୁଛନ୍ତି ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର

ଇ-ଶ୍ରମକାର୍ଡ ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କୁ ଲୁଟୁଛନ୍ତି ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର

ରିପୋର୍ଟ : ସୁଶାନ୍ତ ବେହେରା //
ବୌଦ୍ଧ,(୩୦/୦୯) : ସରକାରୀ ଯୋଜନାରେ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ଅସାଧୁଙ୍କ ଚାଲିଛି ହରିଲୁଟ | କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଅଣ ସଂଗଠିତ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ ଇ-ଶ୍ରମକାର୍ଡ ପ୍ରଚଳିତ କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁ ଥିରେ ବିଭିନ୍ନ ବର୍ଗର ତଥ୍ୟ ରହୁଛି । ଏଥିପାଇଁ ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର ଗୁଡିକୁ ସୁପାରିଶ ଦେଇଛନ୍ତି ବିନା ଶୁଳ୍କରେ ପଞ୍ଜିକୃତକରିବା ପାଇଁ |

ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପ୍ରତି ଇ-ଶ୍ରମକାର୍ଡ ପିଛା ୧୬ଟଙ୍କା ପାଇବା ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା ମଧ୍ୟ ସରକାରୀ ଅର୍ଥ ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ଆମ ରାଜ୍ୟର ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ଉଲଂଘନ କରି ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର ଗୁଡିକ ରେ ଟଙ୍କା ଲୁଟୁ ଥିବାର ଗଣ ମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି | ସେହିପରି ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲାର ଗୋଟିଏ, ଦୁଇଟି ନୁହଁ ଜିଲ୍ଲାର ତିନୋଟି ବ୍ଲକରେ ଥିବା ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତ ସ୍ୱୀକୃତି ପ୍ରାପ୍ତ ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର ଗୁଡିକରେ ସାଧାରଣ ଜନତା ଠକାମୀର ଶିକାର ହେଉଥିବା ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି |

ଦିନ ଅପେକ୍ଷା ରାତି ସମୟରେ ସରକାରଙ୍କ କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ଉଲଂଘନ କରି ଲୋକଙ୍କୁ ଲମ୍ବା ଧାଡିରେ ଛିଡା କରାଇ କିଛି ଅସାଧୁ ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର କର୍ମଚାରୀ ୧୦୦ ରୁ ୨୦୦ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଡ ବାବଦକୁ ଆଦାୟ କରୁଛନ୍ତି | ଏଥିପ୍ରତି ବ୍ଲକ ଓ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଇ ଅସାଧୁ ଉପାୟରେ ସରକାରୀ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର କରି ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ଠାରୁ ଟଙ୍କା ଲୁଟୁଥିବା ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ର ଗୁଡିକର ଲାଇସେନ୍ସ ରଦ୍ଦ କରାଯାଉ ବୋଲି ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲା ଜନତା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି |

RELATED ARTICLES

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments