-5.7 C
Innichen
Monday, July 4, 2022

ଅଷ୍ଠ ପ୍ରହରୀ ନାମଯଜ୍ଞ ପାଇଁ କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ରିପୋର୍ଟ : ଧ୍ରୁବରାଜ ମିଶ୍ର //
ବିନିକା, (୨୮/୩) : ବିନିକା ଏନଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆଁପାଲି ଗ୍ରାମରେ ଅଷ୍ଠ ପ୍ରହରୀ ନାମଯଜ୍ଞ ପାଇଁ ଆଜି କଳସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଶତାଧିକ ମହିଳା ଘଣ୍ଟ ଶଙ୍ଖ ଓ ସଂକୀର୍ତ୍ତଣ୍ୟ କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଚୌକିଜୋର ରୁ ଜଳ ଆଣି ଯଜ୍ଞ ମଣ୍ଡପ ରେ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ।

ଅଷ୍ଠ ପ୍ରହରୀ ନାମଯଜ୍ଞ ରେ ପୂଜକ ଭାବେ ଉମାବଲ୍ଳଭ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇ ଥିବା ବେଳେ କର୍ତ୍ତା ଭାବେ ଶିବନାରାୟଣ ନାୟକ ଓ ତାଙ୍କ ଧର୍ମପତ୍ନୀ ତୃପ୍ତିମୟୀ ନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇଥିଲେ | ଆସନ୍ତାକାଲି ସକାଳ ୮ଟା ରୁ ନାମ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ବୁଧବାର ସକାଳ ୮ଟା ରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାହୂତି ପଡିବ । ପରେ ବୈଠକି ସଂକୀର୍ତନ୍ୟ ର ଆୟୋଜନ ରହିଛି ।

ଏଥିରେ ନୂଆଁପାଲି ଗ୍ରାମ୍ୟ କମିଟି ସଭାପତି ଆଜିତ କୁମାର ଦାଶ, ଯୁବକ ସଂଘର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଏବଂ ଗ୍ରାମବାସୀ ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି ।

Related Articles

Stay Connected

0FansLike
3,376FollowersFollow
19,800SubscribersSubscribe
- Advertisement -spot_img

Latest Articles